Karneler tehlikede Kayit10
Karneler tehlikede Kayit10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Karneler tehlikede

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Ruh Hali : Anlayışlı
Rep Puanı : 2147483647

Karneler tehlikede Empty
MesajKonu: Karneler tehlikede   Karneler tehlikede I_icon_minitimePerş. Ocak 21, 2010 11:12 am

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri'nde meydana gelen bir arıza nedeniyle notlar sisteme girilemiyor, karne çıktıları alınamıyor. Sistemdeki sorun bugün giderilemezse yarın karne verilemeyebilir.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle dünden beri e-okul’a ulaşılamıyor. aa ulaşan çok sayıdaki mailde e-okul’a not girişi yapılamadığı için yarın karnelerin verilemeyebileceği bildirildi. MEB sorunun giderilmeye çalışıldığını duyurdu.

KARNELER TEHLİKEDE

Tüm okullarda öğretmenler sınav ve davranış notları ile öğrencinin faaliyetlerini girdikleri [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresine ikin gündür ulaşılamıyor. Sisteme erişim olmayınca ne notlar girilebiliyor ne de karneler basılabiliyor. Şu an birçok okul bilgisayar başında sistemin çalışmasını beklerken aa bu konuda çok sayıda mali geldi.

ÖĞRETMENLER BİLGİSAYAR BAŞINDA SABAHLADI

İşte iki okul yöneticisinden gelen mail:
Bir mailde; “19.01.2010 çarşamba saat 07.00’den beri MEB’in e-sistemi çöktü. Hala bir gelişme yok. Yöneticiler şaşkın. Karneler ve dönem sonu işlemleri gecikecek gibi” bilgisine yer verildi.

Başka bir mailde ise şu ifadeler yer aldı; “Yarın Türkiye’de karne günü fakat MEB e- okul sorununu halledemediğinden ötürü milyonlarca öğrenci yarın karnesini alamayacak durumda. Tüm okul idarecileri dün gece bilgisayar başlarında sabahladılar fakat e- okul sistemi halen çalışmıyor."

MEB: ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Milli Eğitim Bakanlığı web sitesinde konuya ilişkin kısa bir açıklama yaparak “Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS)
MEBBİS sisteminde meydana gelen teknik bir arızadan dolayı, e-okul sisteminde hizmet verilememektedir. Ortaya çıkan sorunun giderilmesiyle ilgili çalışmalar devam etmekte olup en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.”

Bu arada NTV'in haberinde sistemin sanal saldırı nedeniyle kilitlendiği ve bugün öğleden sonra öğretmenlerin not girişi yapabileceği bilgilerine yer verildi.

(Haber 7)

İnşallah kısa sürede yapılırda cuma günü dağıtırlar yoksa yandık... geek
http://paylasimadresiniz.yetkinforum.com

Karneler tehlikede
1 sayfadaki 1 sayfası